Zajęcia sportowe i zabawy rekreacyjne

Aktywne zajęcia terenowe na świeżym powietrzu to drugi filar Zielonej Szkoły w Perkozie. Gry i zabawy które proponujemy dają wiele radości i pozwalają na prawdziwy relaks. Większość propozycji to zajęcia sportowe, ale nie wymagają one większej kondycji. Wystarczą dobre chęci i dobry humor. Chcemy aby taka aktywność uczyła dzieci zdrowego stylu życia i uwrażliwiała na piękno natury.
Wiele z poniższych propozycji możemy zaproponować również na inne niż Zielona Szkoła eventy. Zobaczcie jak bawił się „Kubuś”.

Walki gladiatorów

Rywalizacja jeden/jeden polega na strąceniu przeciwnika z podwyższenia za pomocą miękkiej tyczki. Zabawa odbywa się na macie, w ochraniaczach i pod okiem instruktora.
Cena 5,-zł za osobę.

Biegi w 3-osobowych spodniach

Rywalizacja małych zespołów w biegach. Wymaga współpracy i koordynacji ponieważ 3-osobowy zespół ubrany jest w połączone ze sobą spodnie. Biegamy na piaszczystym boisku pod okiem instruktora.
Cena 5,-zł za osobę.

Poszukiwacze złota

Uczestnicy indywidualnie poszukują złota przy pomocy miski. Znaleziony minerał wymieniamy na czekoladowe monety. Czas ok. 1,5 godz. Grupa min. 10 os. – wiek od 6 lat.
Cena 10,-zł za osobę.

Studnia

Zabawa polega na napełnieniu wodą bardzo dziurawej rury. Żeby szuka się udała potrzebna jest współpraca całego 4-6 osobowego zespołu. Wygrywają szybsi. Zabawę prowadzi instruktor.
Cena 5,-zł za osobę.

Gra terenowa INO

Indywidualne lub zespołowe biegi na orientację. Czas ok. 1,5 godz. instruktor, kompasy, mapy. Grupa min. 10 os. – wiek od 6 lat.
Cena 15,-zł za osobę.

Przetrwanie w lesie

Zajęcia w terenie. Podstawowe formy przetrwania, budowanie szałasu, rozniecanie ognia, tropienie. Czas ok. 3 godz. Grupa min. 10 os. – wiek od 7 lat.
Cena 45,-zł za osobę.

Zajęcia linowe – Tyrolka

100-metrowy zjazd po linie pomiędzy platformami na drzewach. Zapewniona uprząż do zjazdu i asekuracji oraz instruktorzy.
Cena 15,-zł za osobę.

Strzelnica łucznicza

Podstawy łucznictwa tradycyjnego – instruktor, łuk, strzały, tarcze słomiane, 10 strzałów.
Cena 15,-zł za osobę.

Strzelnica paintball lub ASG

Ćwiczenie celności – bezpieczna zabawa z markerami Paintball lub ASG. 50 kulek dla każdego uczestnika. Zapewniony sprzęt i instruktor.
Cena 25,-zł za osobę.

Gra taktyczna – paintball

Rywalizacja 5-6 osobowych zespołów w grze taktycznej z użyciem markerów i barwiących kul. Zapewniony sprzęt, odzież i maska ochronna oraz instruktor. Wiek uczestników powyżej 15 lat.
Cena 49,-zł/100 kulek lub 69,-zł/200 kulek za osobę.

Gra taktyczna – laserowa

Rywalizacja przebiega podobnie jak w grach paintball, ale z użyciem sprzętu na sygnał podczerwieni. Nie wymaga więc odzieży ochronnej i dostępna jest nawet dla pierwszoklasistów. Zapewniony sprzęt i instruktor.
Cena 35,-zł za osobę.

Kajakami lub canoe po jeziorze

Nauka wiosłowania, sterowania kajakiem lub canoe oraz zasady zachowania się na wodzie. Rejs po jeziorze Pluszne. Zapewniony sprzęt, także asekuracyjny i opieka ratownika.
Cena 25,-zł za osobę.

Spływ kajakowy rzeką Marózką

Spływ jednym z odcinków najpiękniejszego szlaku kajakowego – rzeki Marózki. Zapewniony sprzęt z dowozem i opieka ratownika. Wymaga dojazdu na początek szlaku i odbioru na mecie.
Cena 50,-zł za osobę.
Zachęcamy również do bezpłatnego korzystania z zaplecza sportowego – boiska do piłki nożnej i siatkówki plażowej, urządzeń do Mega gier – piłkarzyki, chińczyk, warcaby, twister oraz innych sprzętów – hokej na trawie, chusta Klanzy, lina do przeciągania, kącik lego, X-box.