Zajęcia sportowe i zabawy rekreacyjne

Aktywne zajęcia terenowe na świeżym powietrzu to drugi filar Zielonej Szkoły w Perkozie. Gry i zabawy które proponujemy dają wiele radości i pozwalają na prawdziwy relaks. Większość propozycji to zajęcia sportowe, ale nie wymagają one większej kondycji. Wystarczą dobre chęci i dobry humor. Chcemy aby taka aktywność uczyła dzieci zdrowego stylu życia i uwrażliwiała na piękno natury.
Wiele z poniższych propozycji możemy zaproponować również na inne niż Zielona Szkoła eventy. Zobaczcie jak bawił się „Kubuś”.

Zajęcia integracyjne / sportowe / zręcznościowe

Strzelnica paintball

Ćwiczenie celności – bezpieczna zabawa z markerami Paintball. 50 kulek dla każdego uczestnika. Zapewniony sprzęt i instruktor. Czas 45 min.
Cena 25,-zł za osobę.

Strzelnica łucznicza

Podstawy łucznictwa tradycyjnego – instruktor, łuk, strzały, tarcze słomiane, 10 strzałów. Czas 1,5 do 2 godz.

Park linowy – zjazd tyrolski

100-metrowy zjazd po linie pomiędzy platformami na drzewach. Zapewniona uprząż do zjazdu i asekuracji oraz instruktorzy. Czas 1,5 godz.
Cena 15,-zł za osobę.

Park linowy – wspinaczka po skrzynkach

Uczestnicy budują jak największą wieżę z plastikowych skrzynek, jednocześnie wspinając się na nią. Zapewniona uprząż do asekuracji oraz instruktorzy. Czas 1,5 godz.

Walki gladiatorów

Rywalizacja jeden/jeden polega na strąceniu przeciwnika z podwyższenia za pomocą miękkiej tyczki. Zabawa odbywa się na macie, w ochraniaczach i pod okiem instruktora.

BUBBLE FOOTBALL

Gra w piłkę nożną, z tą różnicą iż każdy uczestnik umieszczony zostaje w bezpiecznej nadmuchanej kuli. Drużyny liczą po max. 5 osób. Zabawa z przymrużeniem oka, gdyż poruszanie się jest utrudnione, dodatkowo uczestnicy odbijają się od siebie jak piłki. Mecze prowadzi instruktor-sędzia. Czas 2 godz.
Cena 235,-zł za osobę.

Biegi w 3-osobowych spodniach

Rywalizacja małych zespołów w biegach. Wymaga współpracy i koordynacji ponieważ 3-osobowy zespół ubrany jest w połączone ze sobą spodnie. Mamy dwa warianty zabawy: spodnie 3 osoby obok siebie i spodnie 3 osoby w kolumnie. Biegamy na piaszczystym boisku pod okiem instruktora. Czas 45 min.

NOWOŚĆ! KUBB

Popularna skandynawska gra, zwana również grą Wikingów. W grze uczestniczą dwie 2-6 osobowe drużyny. Wygrywa drużyna, która jako pierwsza przewróci króla i inne pionki przeciwnika. Czas 45 min.

NOWOŚĆ! MEGA BIERKI

Gra znana starszym i młodszym, gdzie skupienie i cierpliwość odgrywa kluczową rolę. U nas cierpliwość powiększamy 10 krotnie, gdyż wielkość jednego elementu ma prawie metr długości. Czas ok 45 min.
Cena 5,-zł za osobę.

Kajakami lub canoe po jeziorze

Nauka wiosłowania, sterowania kajakiem lub canoe oraz zasady zachowania się na wodzie. Rejs po jeziorze Pluszne. Zapewniony sprzęt, także asekuracyjny i opieka ratownika WOPR. Czas 1,5 godz.
Cena 20,-zł za osobę.

Spływ kajakowy rzeką Marózką

Spływ jednym z odcinków najpiękniejszego szlaku kajakowego – rzeki Marózki. Zapewniony sprzęt z dowozem i opieka ratownika. Wymaga dojazdu na początek szlaku i odbioru na mecie. Czas ok 4 godz.
Cena 50,-zł za osobę.

Zajęcia teambuildingowe

Studnia – wersja klasyczna

Zabawa polega na napełnieniu wodą bardzo dziurawej rury. Żeby szuka się udała potrzebna jest współpraca całego 4-6 osobowego zespołu. Wygrywają szybsi. Zabawę prowadzi instruktor. Czas 45 min.

STUDNIA WERSJA BIEGOWA

Zabawa analogiczna do wersji klasycznej, jednakże w tym przypadku drużyny muszą przebiec z rurą napełnioną wodą krótki odcinek i wlać wodę do pojemników. Wygrywa drużyna, której szybciej uda się napełnić pojemnik. Czas 45 min.

Gry fabularyzowane / terenowe

Gra terenowa INO

Indywidualne lub zespołowe biegi na orientację. Czas ok. 1,5 godz. instruktor, kompasy, mapy. Grupa min. 10 os. – wiek od 6 lat. Czas 1,5 godz.
Cena 15,-zł za osobę.

Bear Grylls czyli nauka przetrwania w lesie

Zajęcia w terenie. Podstawowe formy przetrwania, budowanie szałasu, rozniecanie ognia, tropienie. Czas ok. 3 godz. Grupa min. 10 os. – wiek od 7 lat.
Cena 45,-zł za osobę.

Poszukiwacze złota

Uczestnicy indywidualnie poszukują złota przy pomocy miski. Znaleziony minerał wymieniamy na czekoladowe monety. Czas ok. 1,5 godz. Grupa min. 10 os. – wiek od 6 lat.
Cena 10,-zł za osobę.

Gra taktyczna – paintball

Rywalizacja 5-6 osobowych zespołów w grze taktycznej z użyciem markerów i barwiących kul. Zapewniony sprzęt, odzież i maska ochronna oraz instruktor. Wiek uczestników powyżej 15 lat.
Cena 49,-zł/100 kulek lub 69,-zł/200 kulek za osobę.
Wkrótce kolejne nowości w tej grupie!

Zachęcamy również do bezpłatnego korzystania z zaplecza sportowego – boiska do piłki nożnej i siatkówki plażowej, urządzeń do Mega gier – piłkarzyki, chińczyk, warcaby, twister oraz innych sprzętów – hokej na trawie, chusta Klanzy, lina do przeciągania, kącik lego, X-box.